VII Spotkanie z Mateuszem Talbotem w Płocku Trzepowie

 

Osoby zmagające się z różnego rodzaju nałogami i ich rodziny wzięły udział w VII Spotkaniu ze Sługą Bożym Mateuszem Talbotem, które odbyło się 13 czerwca w parafii św. Aleksego w Płocku-Trzepowie. O beatyfikację irlandzkiego alkoholika, abstynenta i apostoła trzeźwości oraz w intencjach nadesłanych z całej Polski, modlono się w 90. rocznicę śmierci Talbota.

 

Mszy św. w kościele parafii św. Aleksego przewodniczył ks. kan. Zbigniew Kaniecki, proboszcz oraz diecezjalny duszpasterz trzeźwości: „Wielu ulega opinii, że alkoholizm jest chorobą nieuleczalną. Jako chrześcijanie ufamy jednak, że Bóg wszystko może, a więc może też uwolnić człowieka od uzależnienia. Talbot został uwolniony od nałogu, ale on podjął współpracę z łaską Bożą. Wiele osób niestety nie chce jednak z nią współpracować”, opiniował organizator spotkania.

Przypomniał też, że Matt Talbot szukał Boga w samotności. To nie była jednak ucieczka czy wyobcowanie, skupienie się na sobie, ale stan prowadzący do spotkania z Bogiem i z drugim człowiekiem    

 Po Mszy św. ks. Kaniecki udzielił każdej osobie indywidualnego błogosławieństwa, by towarzyszyła jej szczególna opieka Anioła Stróża. Poza tym uczestnicy spotkania otrzymali charakterystyczną „dziesiątkę” różańca, składającą się z liter imienia i nazwiska Sługi Bożego Matta Talbota. Pamiątka ta ma przypominać o kulcie, jaki Talbot miał do Matki Bożej.      

Poza tym uczestnicy wysłuchali świadectwa Adama – alkoholika i hazardzisty. Adam opowiedział o roli, jaką obecnie w jego życiu odgrywa Bóg oraz o tym, że nie wstydzi się publicznie modlić czy mówić o Bogu. 

Spotkanie zakończyła wspólna agapa z udziałem gości z Warszawy, Lekowa, Winnicy, Nasielska i Płocka. Byli to anonimowi alkoholicy, ich rodziny, grupy AA, Al-anon, Al-ateen, DDA oraz osoby zaangażowane w działalność duszpasterstwa trzeźwości. Podczas wspólnego pikniku na zakończenie spotkania można była skorzystać z poczęstunku oraz wymienić doświadczenia. 

 

Na 7 Spotkanie z Mateuszem Talbotem przygotowane zostały dziesiątki różańca z koralików z napisem "MATT TALBOT" oraz znaczki z wizerunkiem Sługi Bożego.

 

 

LINKI

VII Spotkanie ze Sługą Bożym Mateuszem Talbotem w Płocku - Trzepowie

 

ZDJĘCIA W GALERII WSPOMNIEŃ
VII SPOTKANIA Z MATEUSZEM TALBOTEM - KLIKNIJ TU

 

 

"Przede wszystkim muszę wziąć pod uwagę interes duszy"
Czcigodny Sługa Boży Mateusz Talbot